SARIYER KOMBİ KLİMA SERVİSİ

 

SARIYER KOMBİ KLİMA SERVİSİ

Sarıyer Kombi Klima Servisimizde, siz değerli tüketicilerimize daha iyi ve ekonomik, hızlı hizmet vermek amacıyla oluşturduğumuz mobil araçlarımızla Kombi ve klima Teknik Servis hizmeti vermekteyiz.

Turan Teknik Kombi Klima Servisinde, hedefimiz yüzdeyüz tüketici memnuniyeti ve güler yüzlü kaliteli hizmet anlayışıdır. Servisimizde yapılan işçilik ve değişimi yapılan parçalar 1 yıl garanti kapsamındadır.

 

YILLIK KOMBİ BAKIMININ ÖNEMİ

Her yıl bir kere mutlaka kombi bakımı yaptırmalısınız. Yıllık kombi bakımı yapılan kombilerin olası sorunları daha aza inecek ve kış sezonunda herhangi bir sorun çıkarmayacaklardır. Kombi bakımı yaptırılmayan cihazlarda sık sık sorunlar yaşayacak ve rahat edemeyeceksiniz.

KLİMA BAKIMININ ÖNEMİ

Bir çok klima kullanıcısının maalesef bilinçli tüketici olduğunu söylememiz oldukca zor. Klimamızı bilir kişi monte edip kullanmaya başladıktan sonra iş tabiki bitmiyor. Bu konuda en iyi başlangıç, üretici firma tarafından size verilen kullanma kılavuzunu tamamen ve dikkatli bir şekilde okumaktır. Genel çalışma kuralları her ne kadar aynı olsada, her firmanın en iyi çalışma koşullarını ve önlemleri kendi ürettiği klima için bilmesi gayet doğaldır.Kullanma talimatına sadık kalmanız, daima sizin ve klimanızın sağlığı açısından önemlidir. Sonraki söylenebilecek şey şu olabilir; Nasıl arabalarımızın yıllık bakımları varsa, nasıl belli dönemlerde özel bakımları gerekiyorsa, klimalar içinde aynı şeyi söylememiz mümkün.

Klimamızın en çok bakım gerektiren parçalarından biri de filtreleridir. Peki filtrelerin temizleme süreleri ne kadardır?
Klimanın kullanılacağı alandaki toz ve partiküllerin yoğunluğuna bağlı olarak ( ki çoğu klima size filtrelerin temizliğinin yapılması gerektiğini bir işaretle bildirir) 2 haftada bir temizlenmelidir.

İç ünitede bulunan filtrelerin, maksimum 2 haftada bir tozunu almamız ve 1, en geç 1 buçuk ayda birde ılık sabunlu su ile yıkanması gerekmektedir.

Yıkama işleminden sonra uygulanacak dezenfektan kimyasallar, hijyen açısından çok daha doğru bir yaklaşımdır.

Özel temizleme kimyasalları kullanmanız, oluşan bakterilere karşı dezenfektasyonda daha iyi bir sonuç alınması, bakteri veya küf sebebiyle oluşan kötü kokuların giderilmesinde daha etkilidir.

 

Filtre temizleme kimyasalları piyasadan kolaylıkla satın alınabilir. Filtre, yıkanma işleminden sonra mutlaka kurutulmalıdır.
Yılda, 3 kez dış temizliğinin yapılmasıda uygun olur. Temizleme yaparken, üretici firmanın size işaret ettiği şekilde davranmanız çok daha uygun ve güvenli olacaktır.

 

Tavan Tipi klimalarda, filtreler gene ortamın toz durumuna ve şartlara bağlı olarak yılda 1 kez temizlenmelidir.
Split ve Multi tip klimalardaki, elektrostatik filtrenin ise yılda 3-4 kez değiştirilmesi gerekmektedir.
Klimanızın düzenli temizlik ve bakımınızı yapmanız hijyen için son derece önemli olduğu kadar, ondan sağlayacağınız verim için de önemlidir.

Unutmayın daha verimli kullanmak demek aynı zamanda elektrik faturalarınızın daha düşük olması demektir.

Sıcaklar Klimasız , Klima bakımsız olmaz.

 

Her marka kombi klima arızası, bakım ve montaj işleriniz için telefonlarımız:

Tel: 0212 229 93 00

Gsm: 0532 682 29 32

Gsm: 0535 960 56 55